صنعت طراحی داخلی با واقعیت مجازی

صنعت طراحی داخلی با واقعیت مجازی

 

جراحی با تکنولوژی واقعیت مجازی را در اینجا ببینید

 

مانند بسیاری از صنایع دیگر تکنولوژی واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی، دنیای طراحی داخلی را نیز دگرگون کرده اند. از معماری تا طراحی داخلی خانه، VR و تکنولوژی های مرتبط شیوه های جدیدی برای ساخت محل کار و زندگی ما به کار گرفته اند.واقعیت مجازی به سرعت در حال تبدیل شدن به مسیر اصلی تکنولوژیست و به زودی هدست های VR و AR به فراوانی گوشی های هوشمند در خانه های امریکایی، مورد استفاده قرار میگیرند. جای تعجب نیست که دنیای معماری و طراحی داخلی خانه از این تکنولوژی جدید، محبوبیت و دسترسی گسترده و مقرون به صرفه آن بهره ببرد.

برای یک معمار، VR رویاییست که به حقیقت پیوسته است. تا قبل ازاین ، معماران برای مشاهده ی نتیجه ی کار خود مجبور بودند هفته ها و ماه ها منتظر بمانند. طراحی های یک معمار بر روی نقشه مانند نت های موسیقی است که یک آهنگساز روی کاغذ می نویسد، ممکن است آنچه روی نقشه طراحی شده دیدگاه یک معمار را نشان دهد ولی نمی توان این دیدگاه را به صورت واقعی تجربه کرد و به این منظور زمان، پول و نیروی کار ماهر را باید به کار گرفت. 

اگرچه ماکت هایی که بر اساس نقشه ساخته می شوند مفید هستند ولی نمی توانند جایگزین مقیاس های واقعی باشند. یک ماکت کوچک مفید تر از نقشه ی چاپی یا مانیتور دو بعدی کامپیوتر است، اما نمی تواند گستره و عظمتی را که معماران در هنگام طراحی نقشه های خود به آن پرداخته اند را بیان کند. علاوه بر این ساخت ماکت ها،گران و وقت گیر است و نمی توان پس از ساخت در آن تغییری ایجاد کرد.

ارسال اسلحه گیمینگ واقعیت مجازی به مراغه
حتما بخوانید

از سوی دیگر VR طرح ها را در مقیاس واقعی، سریع و ارزان در اختیار کاربران قرار می دهد. یک طراحی CAD می تواند بلافاصله به دنیای مجازی منتقل شود و یک شبیه سازی با کیفیت خوب را نمی توان از واقعیت تشخیص داد. معماران می توانند درون آنچه طراحی کرده اند راه بروند، جزئیات را ببینند و حتی در همان لحظه تغییراتی در طرح خود ایجاد کنند. در دنیای مجازی، هر چیزی ممکن است و معماران می توانند از نرم افزار برای اضافه یا حذف کردن برخی المان ها استفاده کنند در حالیکه هیچ نیروی کاری برای ساخت و ساز و یا مجوز ساختمانی برای این تغییرات لازم نیست.

در دنیای طراحی داخلی خانه، استفاده از AR و VR بیشتر رایج است. با اینکه معماران به صورت تخصصی سال ها آموزش دیده اند ولی تقریبا همه ی آن ها در طراحی داخلی غیر حرفه ای هستند. ظهور واقعیت مجازی بدین معنیست که فرصت های بیشتری نسبت به قبل برای آزمایش دکوراسیون های مختلف یک خانه بدون پرداخت کوچکترین هزینه ای، وجود دارد. در اینجا برخی از بهترین نمونه های عملکرد این تکنولوژی ها در محل کار مطرح می شود.

صنعت طراحی داخلی با واقعیت مجازی

صنعت طراحی داخلی با واقعیت مجازی